empiriafoto – Twój fotograf na ślub i wesele

Od kiedy zajmujesz się fotografią ślubną?

Mój pierwszy ślub sfotografowałem ponad 15 lat temu, w październiku 2005 r.

Fotografowałem wesela gdzie było 300 gości jak i kameralne przyjęcia na kilkanaście osób.

Po ponad 15 latach doświadczenia możecie mieć pewność, że posiadam odpowiednie umiejętności i wiedzę techniczną, aby uwiecznić Wasz wyjątkowy dzień w każdych warunkach.

Jaki jest Twój styl?

Fotografując zawsze skupiam się na Waszych emocjach, na magii ulotnych momentów, które dzieją się „tu i teraz”.

Najlepszy reportaż ślubny łączy ze sobą prawdziwy fotoreportaż, ponadczasowe portrety oraz kreatywną fotografię artystyczną. Moim celem jest stworzenie dla Was obrazów, które są piękne, autentyczne i ponadczasowe.

Historie, które zatrzymuję dla Was są jak najbardziej naturalne, pozbawione filtrów. Czasami tylko wkradnie się czerń i biel dla podkreślenia wyjątkowości chwili.

Czy wszystkie zdjęcia na stronie są Twojego autorstwa?

Tak, wszystkie fotografie wykonałem osobiście. Pochodzą one z prawdziwych ślubów, wesel i sesji, a nie ze stylizowanych wydarzeń zorganizowanych specjalnie dla jak najlepszych kadrów ze starannie dopracowanymi szczegółami, piękną scenerią i specjalnie zatrudnionymi modelami.

Na jakim terenie fotografujesz?

Jako fotograf ślubny najwięcej zleceń realizuję na terenie miasta i gminy Ciechanów. Później są to: Płońsk, Przasnysz, Chorzele, Szczytno, Pułtusk, Maków Mazowiecki, Ostrów Mazowiecka, Glinojeck, Mława, Legionowo, Warszawa czy Otwock. Ale nie zamykam się tylko na te miasta i na Wasz ślub jestem w stanie przyjechać w każde miejsce w Polsce.

Czy fotografujesz detale?

Zdecydowanie tak! Suknia ślubna, garnitur, bukiet i wszystkie inne rzeczy pokazują Waszą osobowość i styl. Dlatego zgodnie z powiedzeniem, że „diabeł tkwi w szczegółach” w każdej uwiecznionej Waszej historii nie może ich zabraknąć.

Czy fotografujesz osobiście czy z kimś współpracujesz?

Zawsze jeżdżę osobiście. Nigdy nie wysyłam na zlecenie innego fotografa i nie podpisuję umów na kilka wesel tego samego dnia.

Czy wszystkie zdjęcia będą poddane obróbce?

Tak. Reportaż z dnia ślubu oraz ewentualną późniejszą sesję zawsze stanowią starannie wyselekcjonowane oraz poddane postprodukcji fotografie. Każde zdjęcie jest skorygowane kolorystycznie, dostosowane pod kątem ekspozycji, nasycenia, jaskrawości, ostrości i artyzmu. Oznacza to dokładne odcienie skóry oraz realistyczne kolory, które zapewnią, że zdjęcia bedą ponadczasowe i obronią się przed każdą modą.

Jednocześnie nie stosuję sztucznej obróbki, która wygląda nierealistycznie, czy radykalnie zmienia obraz. Nie wstawiam sztucznego słońca czy nieba, nie dodaję uśmiechów itp. Moje fotografie są jak najbardziej realistyczne.

Ile czasu trzeba czekać na gotowy materiał i ile zdjęć dostaje Para Młoda?

Zapowiedź składającą się z około 30-50 fotografii z najistotniejszych momentów w dniu ślubu udostępniam Wam w galerii internetowej po 7 dniach. Całość reportażu staram się oddać Wam tak szybko jak to tylko możliwe. Ogólnie możecie spodziewać się gotowych zdjęć około 10-12 tygodni po dniu ślubu.

Jeżeli chodzi o ilość zdjęć to wszystko zależy od tego jak duża jest uroczystość, czy jest to wielkie wesele na 200-300 osób czy raczej kameralne przyjęcie. Zależy też czy tego dnia jestem z Wami od samych przygotowań do końca oczepin czy trochę krócej. Ale bez względu na to wszystko obiecuję, że będziecie zadowoleni.

Jakiego sprzętu fotograficznego używasz?

Najważniejszymi atrybutami fotografa jest wizja, wyobraźnia oraz doświadczenie. Ale profesjonalny sprzęt i gruntowna jego znajomość są absolutnie niezbędne dla doświadczonego fotografa ślubnego. Zdjęcia wykonuję pełnoklatkowymi aparatami firmy Canon.

  • Moim głównym aparatem w fotografii ślubnej oraz sesjach narzeczeńskich i poślubnych jest R5.
  • Oprócz niego korzystam jeszcze z dwóch R6.
  • W przypadku zleceń całodniowych na wszelki wypadek w torbie, a właściwie walizce mam ze sobą również 5D Mark III.

Jeżeli chodzi o obiektywy to są to:

  • Canon RF 15-35mm f/2.8L IS USM,
  • Canon RF 35mm f/1.8 macro IS STM,
  • Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM,
  • Sigma Art 50/1.4 A DG HSM,
  • Canon RF 85mm f/1.2 L USM DS,
  • Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM,
  • W niedalekiej przyszłości do powyższego składu dołączy Sigma Art 24 mm f/1.4 DG HSM oraz  Sigma Art 105mm f/1.4 DG HSM

Czy używasz lampy błyskowej?

Podczas przygotowań i w kościele wszystko zależy od warunków i od zestawu aparat-obiektyw, którego w danej chwili używam.

Na sali natomiast używam 3 lub 4 lamp rozstawionych w obrębie parkietu dla dodatkowych efektów podczas zabawy.

Czy oferujesz filmowanie?

Osobiście wykonuję tylko zdjęcia, ale współpracuję z rewelacyjną parą zajmującą się filmowaniem ślubnym od wielu lat.

Jaki jest koszt Twojej fotografii ślubnej?

Każdy ślub jest inny, inne są wasze wymagania i oczekiwania. Dlatego moje usługi są dostosowywane do Waszych potrzeb za każdym razem.

Aby uzyskać więcej informacji o moich cenach, o dostępności terminu, czy o wszystkich moich propozycjach skontaktuj się ze mną telefonicznie, przez messenger lub poprzez formularz kontaktowy na dole strony wypełniając wszystkie pola. W ostatniej rubryce napisz proszę czy interesuje Was pełny pakiet od przygotowań po oczepiny i sesję poślubną czy reportaż zaczynający się od ślubu a kończący na przykład po 2 godzinach przyjęcia.

Więcej szczegółów o mojej ofercie możecie poznać klikając poniżej:

Czy Para Młoda musi się z Tobą spotkać, aby dokonać rezerwacji?

Najlepszą formą kontaktu jest rozmowa w cztery oczy. Jednak w dzisiejszych czasach nie zawsze jest to możliwe. Dlatego moje portfolio oraz przykładowe Wasze historie dostępne są na stronie internetowej. W każdej chwili mogę udostępnić Wam więcej moich fotografii. Jeżeli nie spotkamy się wcześniej wszystko ustalimy telefonicznie, mailowo lub poprzez komunikatory internetowe. Ostatnim etapem będzie wysłanie podpisanej przeze mnie umowy oraz rezerwacja terminu za pomocą opłaty zadatkowej.

Czy posiadasz pozwolenie na fotografowanie w kościele?

Tak, posiadam odpowiednią legitymację upoważniającą do fotografowania podczas uroczystości kościelnych.

Zapytaj o termin i cenę